Cholin + Inozitol, 100 kapslí

Kód: 10629
Neohodnoceno
Značka: NuLab
403 Kč
Skladem

Cholin je esenciální látkou potřebnou na metabolizmus tuků. Je také stavební složkou potřebnou na tvrorbu acetylcholinu, neurotransmitera, který sehrává úlohu při kognitivních funkcích. 
Inozitol je esenciální látkou pro zabezpečení optimálního přenosu nervových vzruchů a populární alternativou pro podporu mentálního a emocionálního zdraví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Cholin přispívá k:

- správné látkové přeměně homocysteinu;
- správné látkové přeměně lipidů;
- udržení normální funkci jater.

Inositol je vitamín, který pomáhá k dobrému a zdravému spánku. Může mít také zklidňující účinky a uklidňuje mysl. Podporuje plodnost, růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Vede ke snížení škodlivého cholesterolu v krvi a krevního tlaku. Zabraňuje žaludečním problémům a pomáhá také při odstraňování nechutenství a zvyšuje chuť do jídla.

,,Při nedostatku cholinu vzniká nefritida, krevní tlak i hladina cholesterolu stoupá. Nefritida vznikne často u dětí vyrůstajících příliš rychle. Cholin není nikdy toxický. Chronický nedostatek cholinu sa projevuje také zvětšením jater, což je jediným příznakem nedostatku cholinu. Nedostatek cholinu se pozoruje také vždy u chronických alkoholiků. Při poškození jater je potřebné podávat stravu bohatou na plnohodnotné bílkoviny a předepsat denně 1 g cholinu a inozitolu a několik polévkových lžic lecitinu. Nedostatek cholinu může být příčinou vysokého krevního tlaku u obézních, diabetiků a pacientů s nefritidou a srdcovými nemocemi. Snížení hmotnosti obvykle krevní tlak nesníží. Strava s vysokým obsahem plnohodnotných bílkovin někdy sníží vysoký krevní tlak, a to pravděpodobně proto, že cholin si tělo dokáže vytvořit z aminokyseliny metioninu."

,,U těžkých pacientů s vysokým krevním tlakem, u kterých žádné léčení nezabralo, se vynechali všechny léky a dával se jim místo léků denně cholin. Do 5-10 dní se zlepšili nebo úplně zmizely: bolesti hlavy, závratě, šumění v uších, bušení srdce, zácpy. Do 3 týdnů u každého začal klesat krevní tlak v průměru o 31/20 a u 1/3 pacientů klesl na normál, ale u nikoho pod normál.´´

,,Pro tvoření lecitinu v těle je cholin a inozitol potřebný. Denní dávka 2 g cholinu a 750 mg inozitolu snížily za 2 měsíce hladinu cholesterolu v krvi na normál, pokud byly přítomné zároveň ostatní živiny potřebné k tvorbě lecitinu. Bez dostatku cholinu a inozitolu se nemůže vytvářet v těle dostatek lecitinu, ani spalovat tuky.´´

                                           Adelle Davis: Co Vám chybí, abyste byli fit; Ekokonzult 2013

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: 

Upozornenie:
Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Zloženie:

 Výživové hodnoty:  v 1 kapsule   % RVH*
 Cholín bitartrát   125 mg

 nestanovená

 

Inozitol                    125 mg        

 nestanovená

* Referenčná výživová hodnota 

Zloženie: uhličitan horečnatý (protihrudkujúca látka), kapsula vyrobená zo želatíny a vody.

Dávkovanie:  Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom.

Balenie: 100 kapsúl

Prohlášení: společnost vitaminyprezdravie, s.r.o. neodpovídá za správnost informací uvedených v popisu produktu ani za doporučení uvedené výrobcem. Všechny materiály (fotografie, texty, složení produktu, zdravotní tvrzení) jsou dodávány výrobcem, případně distributorem produktu, který odpovídá za jejich výslednou podobu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Cholin, Inositol
Záruka: 18 mes. od dátumu výroby