Adelle Davis - Set antioxidantů DUO - C/Glutation

Kód: 1132
Akce Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Adelle Davis
979 Kč –16 %
balik c a glu
979 Kč –16 % 812,71 Kč
Skladem

Antioxidanty Glutathion a vitamín C v lipozomální formě. Zlepšují obranyschopnost a imunitu organismu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis

Balíček obsahuje 1x Lipozomální Glutation, 200ml

                             1x Lipozomální vitamín C, 200ml

 

Lipozomální Glutation, 200ml

ZNAČKA: Adelle Davis
TRVANLIVOST : 12 měsíců
FORMA: tekutá lipozomální (vstřebatelnost téměř 100%)
OBSAH : 200 ml / 20 denních dávek
VYROBENO V : Slovensko, EU
SLOŽENÍ: L-glutathion, demineralizovaná voda, geneticky nemodifikovaný slunečnicový lecitin, sorbát draselný, přírodní příchuť: ananas, stévie
DÁVKOVÁNÍ: 2 x denně 5 ml (2 x 1 čajová lžička), před použitím protřepat
Vhodný pro vegany : ano
Bez geneticky upravených látek :  ano
Bez lepku: ano


Glutathion (Glutathion) je nejsilnější antioxidant [1] , který si tělo dokáže vytvářet samo a tělo jej recykluje. Pokud nastane příliš silná toxikace [2] organismu, tato funkce těla selhává. Glutathion je schopen zabránit poškození důležitých buněčných složek způsobeného volnými radikály (viz poznámka pod čarou) a těžkými kovy [3] . 

Díky naší stravě obsahující mnoho nežádoucích látek, znečištěnému životnímu prostředí, stresu, chemickým lékům a celkově nesprávnému životnímu stylu si tělo nedokáže glutathion vytvářet v dostatečném množství. Tehdy je třeba tělu pomoci a dodat mu ho.

Glutathion má svou specifickou vůni, za kterou vděčí sirnaté složce ve svém složení. A právě síra působí jako lapač nežádoucích látek nacházejících se v našem těle včetně volných radikálů, jedů a těžkých kovů.

[1] Antioxidant:látka, která omezuje nebo snižuje množství volných radikálů. Volné radikály jsou velmi malé škodlivé částice. Tím, že jsou volné, chtějí se na něco navázat. Proto útočí na buňky, poškozují je. Buňky se následně rozlijí do svého okolí a jelikož v buňkách jsou i látky, které způsobují rozklad, tak to poškodí okolní buňky. Takto začne zánětlivý proces. Volné radikály dokáží poškodit nebo vyřadit z činnosti důležité součásti těla. Volné radikály vznikají zejména nesprávnou životosprávou (špatné stravování, málo pohybu, kouření...) nebo chemickým stresem zvenčí (znečištěné ovzduší, záření a další).

[2] toxikace:česky otrava. Toxický znamená jedovatý (toxikonbyl jed, do kterého se namáčeli šípy). Toxikace organismu nastane tehdy, když se do těla dostane příliš mnoho škodlivých látek. nesprávnou stravou, používáním chemikálií nebo přijímáním jedovatých chemických látek (např. ze znečištěného ovzduší atd.)

[3] těžké kovy:velmi jedovaté látky, které se řadí mezi kovy. Pro člověka jsou nejškodlivější rtuť, kadmium, olovo. Z těla se odbourávají jen velmi obtížně.

GLUTATION (GLUTATHION) PŘISPÍVÁ K 

 • zvyšování energie
 • zlepšování svalového napětí
 • detoxikaci jater a ledvin
 • zlepšení mentálního soustředění
 • zlepšení kvality spánku
 • zlepšení kvality pokožky
 • zlepšení metabolismu všech buněk organismu a zabraňuje tak jejich předčasnému stárnutí
 • zvyšování atletického výkonu
 • snižování doby regenerace po výkonu
 • snižování efektu stresu
   
GLUTATION BOJUJE PROTI
 • stárnutí pokožky
 • rakovině
 • srdeční choroby, onemocnění jater a ledvin
 • autismu
 • Alzheimerově a Parkinsonově nemoci
 • autoimunitním a zánětlivým onemocněním
 • cukrovce

Lipozomální forma má na rozdíl od běžných forem až 6krát vyšší vstřebatelnost. Pro srovnání - existují následující základní formy:

kapsle, tablety, prášková forma vstřebatelnost do 20 %

injekcí přímo do žíly vstřebatelnost přibližně 70 %

lipozomální forma vstřebatelnost přes 90 %

Velmi zjednodušeně lze říci, že samotný doplněk výživy je obalen maličkými bublinkami (jmenují se lipozomy, odtud název lipozomální, a vyrobí se speciálním postupem z přírodní látky lecitin). Tyto mini bublinky doplněk výživy chrání a navíc si „rozumějí“ se stěnami střev, tím pádem se přes ně snadno dostanou do krve a ta je zanese k samotným buňkám. S nimi si také rozumějí, takže buňka velmi snadno přijme „zásilku“ a proto se více než 90 % doplňku výživy dostane tam, kam má, a využije se. Tato forma navíc nezatěžuje žaludek.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce % RVH*
 Glutathion  500 mg  -

 * denní referenční výživová hodnota průměrného dospělého 

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě. Po otevření spotřebujte do 30 dnů a uchovávejte v chladničce.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Ustanovená denní dávka se nesmí přesáhnout. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada rozmanité stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENÁCH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ryby, ústřice, ořechy, obilí a arašídy. Neobsahuje lepek. 

 

Lipozomální vitamín C, 200ml

ZNAČKA: Adelle Davis
TRVANLIVOST : 12 měsíců od data výroby
FORMA: tekutá lipozomální (vstřebatelnost téměř 100%)
OBSAH : 200ml / 20 denních dávek
VYROBENO V : Slovensko, EU
SLOŽENÍ: askorban sodný, kyselina L-askorbová, geneticky nemodifikovaný slunečnicový lecitin, demineralizovaná voda, konzervační látka: sorban draselný
ZDROJ ÚČINNÉ LÁTKY : kyselina L-askorbová vyrobená přírodním způsobem z kukuřice
DÁVKOVÁNÍ: Dospělí : 2 x 1 čajová lžička (10 ml) = 1000 mg vitaminu C
Děti od 6 let : 1 x 1 čajová lžička (5 ml) = 500 mg vitaminu C
Děti od 3 do 6 let : 1 x 1/2 čajové lžičky ( 2,5 ml) = 250 mg vitaminu C
Vhodný pro vegany : ano
Bez geneticky upravených látek :  ano
Bez lepku:  ano

 

Vitamin C je látka, bez které naše tělo nedokáže normálně fungovat (při extrémním nedostatku by dokonce zemřelo), ale nedokáže si jej samo vytvořit. Musí ho tedy přijímat zvenčí. Zdrojem vitamínu C jsou potraviny nebo výživové doplňky.

Nemoc z nedostatku vitamínu C se nazývá kurděje a projevuje se krvácením dásní, vypadáváním zubů, měknutím kostí. Nepodá-li se vitamin C, tělo zemře. Touto nemocí kdysi trpěli zejména námořníci. Legenda říká, že Kolumbové námořníky z této nemoci pomohly citrusové plody, které našly, když objevily Ameriku.

Podíváme-li se tedy na projevy kurděje, tak nám to řekne, při čem všem je vitamin C potřebný.

ÚČINKY VITAMINU CV ZKRATCE
 • podporuje obranyschopnost organismu
 • pomáhá při hojení ran
 • spolupracuje při stavbě kostí, zubů a chrupavek
 • jeho nedostatek může vyvolávat nadměrnou chuť na sladké
 • je to antioxidant (bojuje tedy s volnými radikály – ty vznikají při nadměrném stresu nebo když je člověk vystaven znečišťujícím nebo jedovatým látkám)
 • pomáhá při různých chemických procesech v těle

 
Výzkum účinků vitamínu C probíhá neustále ai během koronaviru se používal například v New Yorku při uzdravování nakažených. Tento vitamín se dokonce podává i formou injekcí. To vše naznačuje a zdá se, že vitamín C je skutečně potřebný a nenahraditelný.

Největším nedostatkem běžných forem vitamínů a jiných doplňků výživy, jako jsou pilulky, prášky nebo nápoje, je, že se převážná část samotného doplňku výživy znehodnotí již v trávicí soustavě a na místo určení v našem těle se dostane jen malá část množství uvedeného na obalu výživového doplňku .

Lipozomální forma má na rozdíl od běžných forem až 6krát vyšší vstřebatelnost. Pro srovnání různých forem:

kapsle, tablety, prášková forma vstřebatelnost do 20 %

vitamin C podávaný injekcí přímo do žíly vstřebatelnost přibližně 70 %

lipozomální forma vstřebatelnost přes 90 %

Velmi zjednodušeně lze říci, že samotný vitamín C je obalen malými bublinkami (jmenují se lipozomy, odtud název lipozomální, a vyrobí se speciálním postupem z přírodní látky lecitin). Tyto mini bublinky vitamín C chrání a navíc si „rozumějí“ se stěnami střev, tím pádem se přes ně snadno dostanou do krve a ta je zanese k samotným buňkám. S nimi si také rozumějí, takže buňka velmi snadno přijme „zásilku“ a proto se více než 90 % vitamínu C dostane tam, kam má, a využije se. Tato forma navíc nezatěžuje žaludek.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY
 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce  % RVH*
 Vitamin C  1000 mg  1250%
 Lecitin slunečnicový  1313 mg  -

* denní referenční výživová hodnota průměrného dospělého

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě. Po otevření spotřebujte do 30 dnů a uchovávejte v chladničce.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Ustanovená denní dávka se nesmí přesáhnout. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada rozmanité stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENÁCH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ryby, ústřice, ořechy, obilí a arašídy. Neobsahuje lepek. 

Prohlášení: firma Adelle Davis sro, její zaměstnanci či spolupracující osoby žádnou z výše uvedených informací nepřehlašují jak a ani nejsou návodem k léčbě či doporučení léčby pro jakékoli mentální či tělesné stavy. Je na rozhodnutí každého jednoho spotřebitele, zda se pro užívání tohoto produktu rozhodne a případně se o jeho užívání poradí s lékařem nebo lékárníkem.

Prohlášení: společnost vitaminyprezdravie, s.r.o. neodpovídá za správnost informací uvedených v popisu produktu ani za doporučení uvedené výrobcem. Všechny materiály (fotografie, texty, složení produktu, zdravotní tvrzení) jsou dodávány výrobcem, případně distributorem produktu, který odpovídá za jejich výslednou podobu.