Adelle Davis - Selen, 200 mcg, 60 kapslí

Kód: 564322
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Adelle Davis
241 Kč
Skladem

Výživový doplněk s obsahem selenu, který je nepostradatelný pro tělo jako antioxidant.

Bez selenu by lidský organizmus nerostl a nerozmnožoval se, játra by neplnila svou funkci a netvořily by sa ani důležité hormony.

Selen v přípravku je ve formě L- selenometioninu, kterou je tělo schopné zužitkovat. Absorbuje a včleňuje se do složek těla lépe než jakákoliv jiná forma selenu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POPIS

 ZNAČKA :  Adelle Davis
 TRVANLIVOST :  24 měsíců od datumu výroby
 FORMA :  kapsle
 OBSAH :  60 kapslí/ 60 denních dávek
 VYROBENO V :  Slovensko, EU
 SLOŽENÍ :  L-selenometionin, objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), stearan hořečnatý
 DÁVKOVÁNÍ :  1 x 1 kapsle denně (selen - 200 mcg)
 Vhodný pro vegany :  ano
 Bez geneticky upravených látek :   ano
 Bez lepku :  ano

 

Selen je pro tělo nepostradatelný jako antioxidant. Bez selenu by lidský organizmus nerostl a nerozmnožoval se, játra by neplnila svou funkci a nevytvářely by se ani důležité hormony. Selen v tomto produktu je ve formě L-selenomethioninu, kterou je tělo schopné zužitkovat. Absorbuje a začleňuje se do částí těla lépe než jakákoli jiná forma selenu. Jeho vynikající biologická dostupnost byla prokázaná v několika studiích: hodnoty selenu v červených krvinkách se u osob užívajících selenomethionin zvýšily za 16 týdnů o 100 %. K takovému nárůstu nedošlo při užívání selenanu ani seleničitanu.

[1] antioxidant: látka, která omezuje nebo snižuje množství volných radikálů. Volné radikály jsou velmi malé škodlivé částice. Protože jsou volné, chtějí se na něco navázat, proto útočí na buňky, poškozují je. Buňky se následně rozlejí do svého okolí, a protože v buňkách jsou i látky, které způsobují rozklad, tak to poškodí i okolní buňky. Takto začne zánětlivý proces. Volné radikály dokážou poškodit nebo vyřadit z činnosti důležité části těla. Volné radikály vznikají zejména nesprávnou životosprávou (špatné stravování, málo pohybu, kouření...) nebo chemickým stresem zvenku (znečištěné ovzduší, záření a další).

SELEN PŘISPÍVÁ K 

  • správné tvorbě spermií a tím pozitivně ovlivňuje mužskou plodnost;
  • udržování zdravých vlasů;
  • udržování zdravých nehtů;
  • správnému fungování imunitního systému;
  • správnému fungování štítné žlázy;
  • ochraně buněk před oxidačním stresem;
  • pomáhá chránit před nádorovými onemocněními (plicními, střevními a prostaty);
  • pomáhá chránit buňky a celý organizmus před nepříznivými vlivy;
  • příznivě ovlivňuje krevní tlak, působí na regeneraci srdečního svalu;
  • pomáhá zabránit vzniku lupů ve vlasech.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce  % RHP*
 Selen (L-selenomethionin)  200 mcg  363%

*denní referenční hodnota příjmu pro dospělého 

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25 °C v dobře uzavřeném obalu.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENECH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ústřice, ořechy, obiloviny a arašídy. Neobsahuje lepek. 

Prohlášení : Firma Adelle Davis s.r.o., její zaměstnanci či spolupracující osoby neprohlašují, že jakákoli z výše uvedených informací je léčbou nebo doporučením, ani návodem pro léčbu jakéhokoli mentálního či tělesného stavu. Je na rozhodnutí každého jednotlivého spotřebitele, zda se pro užívání tohoto produktu rozhodne a případně se o jeho užívání poradí s lékařem nebo lékárníkem.

Prohlášení: společnost vitaminyprezdravie, s.r.o. neodpovídá za správnost informací uvedených v popisu produktu ani za doporučení uvedené výrobcem. Všechny materiály (fotografie, texty, složení produktu, zdravotní tvrzení) jsou dodávány výrobcem, případně distributorem produktu, který odpovídá za jejich výslednou podobu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Selen
Záruka: 2 roky