Adelle Davis - Lipozomální Kurkumin, 200 ml

Kód: ADCZ712
Neohodnoceno
Značka: Adelle Davis
429 Kč
Skladem

Přírodní doplněk stravy z Kurkumy, který má protizánětlivé a antioxidační účinky.

Pomáhá udržovat normální stav kloubů a kostí. Pozitivně působí na trávení. Podporuje fungování mozku, srdce, pokožky a hojení ran.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POPIS

ZNAČKA : Adelle Davis
TRVANLIVOST : 12 měsíců
FORMA : tekutá lipozomální (vstřebatelnost téměř 100 %)
OBSAH : 200 ml / 20 denních dávek
VYROBENO V : Slovensko, EU
SLOŽENÍ : Extrakt z Curcuma longa (kurkuma dlouhá), demineralizovaná voda,
geneticky nemodifikovaný slunečnicový lecitin, MCT olej, sorban draselný, regulátor kyselosti (kyselina citronová)
DÁVKOVÁNÍ : 5 ml 2 x denně (2 x 1 čajová lžička), před použitím protřepejte
Vhodný pro vegany : ano
Bez geneticky upravených látek :  ano
Bez lepku :  ano


Kurkumin je od nepaměti součástí ajurvédy (nejstarší celistvý lékařský systém o zásadách zdravého způsobu života). Získává se z rostliny kurkuma. Z jejího kořene se vyrábí i koření a tvoří součást známé směsi – kari – a jídlo zbarvuje do sytě žluté barvy. Přírodní kurkuma je však ve vyšších dávkách pro tělo velmi těžko vstřebatelná, procento vstřebání se u jednotlivých lidí liší, ale může to být jen nízkých 3 % látky. Proto jsme ji pro vás připravili v lipozomální [1] formě. 

Kromě níže uvedených vlastností patří mezi nejdůležitější přínosy kurkuminu jeho protizánětlivý účinek. Výsledky testu, při kterém byl 172 lidem podán kurkumin oproti 170 lidem, kteří se jen domnívali, že dostali kurkumin (placebo), ukázaly, že se významně snížila hladina látky ukazující na probíhající zánět v těle, tedy došlo ke zmenšení zánětu. V souvislosti s protizánětlivými účinky může přispět k úlevě od bolesti kloubů způsobené zánětem. Taktéž napomáhá zlepšení antioxidačních [2] vlastností organizmu.

[1] lipozomální : vysvětleno na druhé straně letáčku.

[2] antioxidant : látka, která omezuje nebo snižuje množství volných radikálů. Volné radikály jsou velmi malé škodlivé částice. Protože jsou volné, chtějí se na něco navázat, proto útočí na buňky, poškozují je. Buňky se následně rozlejí do svého okolí, a protože v buňkách jsou i látky, které způsobují rozklad, tak to poškodí i okolní buňky. Takto začne zánětlivý proces. Volné radikály dokážou poškodit nebo vyřadit z činnosti důležité části těla. Volné radikály vznikají zejména nesprávnou životosprávou (špatné stravování, málo pohybu, kouření...) nebo chemickým stresem zvenku (znečištěné ovzduší, záření a další).

KURKUMIN PŘISPÍVÁ K 

  • boji se záněty v těle
  • zlepšení funkce mozku a snížení nemocí mozku
  • snížení hladiny cholesterolu
  • snížení rizika vzniku srdečních chorob
  • snížení depresí
  • posílení imunitního systému
  • zdraví pokožky (například při zvládání svědění)

Výše uvedené vlastnosti potvrdilo mnoho vědeckých studií. Kromě jiného se zjistilo, že vstřebávání práškové formy kurkuminu velmi napomáhá látka piperin – tuto látku obsahuje černé koření, a proto je dobré kombinovat kurkumin s černým kořením. Druhým řešením je využít dobrou rozpustnost kurkuminu v tucích a tímto způsobem ho účinně dostat do těla. Díky této vlastnosti jsme byli schopni vytvořit lipozomální kurkumin a dosáhnout vysoké vstřebatelnosti.

Lipozomální forma má na rozdíl od běžných forem až 6krát vyšší vstřebatelnost. 

Pro srovnání – existují následující základní formy :

kapsle, tablety, prášková forma                                             vstřebatelnost do 20 %

vitamín podávaný injekčně přímo do žíly                              vstřebatelnost přibližně 70 %

lipozomální forma                                                                    vstřebatelnost víc než 90 %

Velmi zjednodušeně se dá říci, že samotný doplněk stravy je obalený maličkými bublinkami (nazývají se lipozomy, odtud název lipozomální, a vyrábí se speciálním postupem z přírodní látky lecitin). Tyto minibublinky doplněk stravy chrání a navíc si „rozumějí“ se stěnami střev, tím pádem se skrz ně snadno dostanou do krve a ta je přivede k samotným buňkám. S nimi si také rozumějí, takže buňka velmi lehce přijme „zásilku“, a proto se více než 90 % glutationu dostane tam, kam má, a využije se. Kromě toho tato forma nezatěžuje žaludek.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce  % RHP*
 Kurkumin   300 mg  

 *denní referenční hodnota příjmu pro dospělého 

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě. Po otevření spotřebujte do 30 dnů a uchovávejte v lednici.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENECH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ústřice, ořechy, obiloviny a arašídy. Neobsahuje lepek. 

Prohlášení : Firma Adelle Davis s.r.o., její zaměstnanci či spolupracující osoby neprohlašují, že jakákoli z výše uvedených informací je léčbou nebo doporučením, ani návodem pro léčbu jakéhokoli mentálního či tělesného stavu. Je na rozhodnutí každého jednotlivého spotřebitele, zda se pro užívání tohoto produktu rozhodne a případně se o jeho užívání poradí s lékařem nebo lékárníkem.

 Prohlášení: společnost vitaminyprezdravie, s.r.o. neodpovídá za správnost informací uvedených v popisu produktu ani za doporučení uvedené výrobcem. Všechny materiály (fotografie, texty, složení produktu, zdravotní tvrzení) jsou dodávány výrobcem, případně distributorem produktu, který odpovídá za jejich výslednou podobu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lipozomální ostatní
Záruka: 12 mesiacov odo dňa výroby