Adelle Davis - Železo, kapsle, 14 mg

Kód: ADCZ8841
Neohodnoceno
Značka: Adelle Davis
185,81 Kč
Skladem

Minerální doplněk stravy s obsahem železa, které přispívá ke správné tvorbě červených krvinek a hemoglobinu a ke snížení vyčerpání a únavy.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

POPIS

ZNAČKA : Adelle Davis
TRVANLIVOST : 24 měsíců
FORMA : kapsle
OBSAH : 60 kapslí / 60 denních dávek
VYROBENO V : Slovensko, EU
SLOŽENÍ : glukonan železnatý, objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), HPMC kapsle
ZDROJ ÚČINNÉ LÁTKY : Zdrojem železa je glukonan železnatý, organická sůl kyseliny glukonové a železa
DÁVKOVÁNÍ : Dospělí : 1 kapsle denně (14 mg železa)
Vhodné pro vegany : ano
Bez geneticky upravených látek :  ano
Bez lepku :  ano


Železo je jedním z nejdůležitějších minerálů (minerály jsou látky, které se přirozeně vyskytují v přírodě) v lidském těle, protože ovlivňuje základní životní funkce. Proto si tuto látku organizmus ukládá i do zásoby. 

Železo je součástí hemoglobinu – barviva v červených krvinkách. I mírný nedostatek železa snižuje fyzickou výkonnost. Při nedostatku železa se snižuje schopnost krvinek zásobovat kyslíkem všechny buňky v těle. Vzniká anémie neboli chudokrevnost (příliš málo hemoglobinu v krvi). Mezi příznaky anémie patří mimo jiné únava, malátnost, snížená koncentrace, bolesti hlavy, zimomřivost, nespavost, bušení srdce, zvýšená náchylnost k infekcím, střevní potíže, bledost, dýchavičnost. Odhaduje se, že anémií trpí přibližně pětina světové populace. Ohrožené jsou hlavně ženy, které ztrácejí velké množství železa během menstruace.

Mnohé výzkumy potvrdily, že užívání železa pomáhá předcházet menstruačním bolestem. Dostatečný příjem železa je nezbytný pro správnou obranyschopnost organizmu, podporuje výkonnost sportovců a růst svalů. Nedostatek tohoto minerálu se projeví i na stavu pokožky, tvoří se koutky, lámou se nehty a vypadávají vlasy.

Mezi přírodní zdroje železa patří například vnitřnosti, plody moře, pistácie, sója, sušené meruňky, dýňová semínka či sezam. Až 90 % železa přijatého v potravě se však nevyužije. Vstřebávání železa napomáhá vitamín C a měď. Naopak jeho vstřebávání zhoršují léky (acylpyrin, antibiotika, ibuprofen), káva, kakao, červené víno a zejména černý čaj.

Před užíváním doplňků s obsahem železa bychom si měli nechat zjistit jeho hladinu v krvi, protože nadměrné množství železa tělo nedokáže vyloučit. Dávkování pro děti, těhotné a kojící ženy určí lékař, terapeutické dávky pro dospělé jsou obvykle 15–25 mg železa denně.

ŽELEZO PŘISPÍVÁ K 

  • tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
  • přenosu kyslíku v těle
  • správnému fungování imunitního systému
  • snížení vyčerpání a únavy
  • správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie
  • správné kognitivní funkci (funkce vnímání)

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce  % RHP*
 Železo  14 mg  100 %

*denní referenční hodnota příjmu pro dospělého 

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25 °C v dobře uzavřeném obalu.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENECH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ústřice, ořechy, obiloviny a arašídy. Neobsahuje lepek. 

Prohlášení : Firma Adelle Davis s.r.o., její zaměstnanci či spolupracující osoby neprohlašují, že jakákoli z výše uvedených informací je léčbou nebo doporučením, ani návodem pro léčbu jakéhokoli mentálního či tělesného stavu. Je na rozhodnutí každého jednotlivého spotřebitele, zda se pro užívání tohoto produktu rozhodne a případně se o jeho užívání poradí s lékařem nebo lékárníkem.

Prohlášení: společnost vitaminyprezdravie, s.r.o. neodpovídá za správnost informací uvedených v popisu produktu ani za doporučení uvedené výrobcem. Všechny materiály (fotografie, texty, složení produktu, zdravotní tvrzení) jsou dodávány výrobcem, případně distributorem produktu, který odpovídá za jejich výslednou podobu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Železo
Záruka: 2 roky