Adelle Davis - Vitamín D3, 60 kapslí

Kód: ADCZ8071
Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Adelle Davis
181 Kč
Skladom

Výživový doplněk s obsahem Vitamínu D3, který se podílí na celkovém zdraví - posiluje imunitu a zajišťuje správné využívání vápníku a fosforu.

Dlouhodobý nedostatek vitamínu D prokazatelně souvisí s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POPIS

ZNAČKA : Adelle Davis
TRVANLIVOST : 24 měsíců
FORMA : kapsle
OBSAH : 60 kapslí / 60 denních dávek
VYROBENO V : Slovensko, EU
SLOŽENÍ : Vitamín D3 (cholekalciferol), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), HPMC kapsle
ZDROJ ÚČINNÉ LÁTKY : Vitamín D3 je rostlinného původu - vyrobený z lišejníku
DÁVKOVÁNÍ :  1 x 1 kapsle denně (50 mcg vitamínu D)
Vhodný pro vegany : ano
Bez geneticky upravených látek : ano
Bez lepku : ano

 
Vitamín D je nezbytně nutný pro život. Za normálních okolností se tento vitamín vytváří v kůži působením slunečního záření – proto se mu také říká sluneční vitamín. Při nedostatečném pobytu na slunci tělo potřebuje vitamin D přijímat v potravě.

Sluneční vitamín ovlivňuje množství životně důležitých funkcí v lidském těle. Doplněk stravy Vitamín D3 - Cholekalciferol je ideální při nedostatku slunečních paprsků a v zimních měsících. S přibývajícím věkem klesá schopnost organizmu vitamín D „produkovat“.

VITAMÍN D PŘISPÍVÁ K
  • správnému vstřebávání/využití vápníku a fosforu
  • normální hladině vápníku v krvi
  • udržování zdravých kostí
  • udržování správného fungování svalů
  • udržování zdravých zubů
  • správnému fungování imunitního systému
  • ochraně buněk před oxidačním stresem 

Dlouhodobý nedostatek vitamínu D prokazatelně souvisí s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.

„Vitamín D napomáhá vstřebávání vápníku, jeho uchování a využití. Pomáhá zklidňovat nervy, napomáhá ke zdravému spánku a snižuje citlivost na bolest. Projevy nedostatku: Nedostatek vitamínu D způsobuje křehnutí kostí, snadno se lámou a pacienti v nich často mívají bolesti, které mylně připisují revmatizmu. Nedostatek vitamínu vede k nedostatku vápníku v kostech. Také může dojít ke svalovým křečím. Mírný nedostatek vitamínu D způsobuje u lidí následující změny: rostou jim nepravidelně zuby, mají křivé zuby, předkus, vpadlé oči.“

(Adelle Davis: Čo Vám chýba, aby ste boli fit; Ekokonzult 2013)

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množství aktívních složek v doporučené denní dávce  %RHP*
 Vitamín D3  50 mcg  1000%

*denní referenční výživová hodnota průměrného dospělého

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě. Po otevření uchovávejte nádobu uzavřenou.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENECH 

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ryby, ústřice, ořechy, obiloviny a arašídy. Neobsahuje lepek.

Prohlášení: Firma Adelle Davis s.r.o., její zaměstnanci či spolupracující osoby neprohlašují, že jakákoli z výše uvedených informací je léčbou nebo doporučením léčby jakéhokoli mentálního či tělesného stavu, ani že je návodem na léčbu či doporučení léčby jakéhokoli mentálního či tělesného stavu. Je na rozhodnutí každého jednotlivého spotřebitele, zda se pro užívání tohoto produktu rozhodne, a případně se o jeho užívání poradí s lékařem nebo lékárníkem.

Prohlášení: společnost vitaminyprezdravie, s.r.o. neodpovídá za správnost informací uvedených v popisu produktu ani za doporučení uvedené výrobcem. Všechny materiály (fotografie, texty, složení produktu, zdravotní tvrzení) jsou dodávány výrobcem, případně distributorem produktu, který odpovídá za jejich výslednou podobu.