Adelle Davis - Slunečnicový lecitin, 275g

Kód: ADCZ8209
Neohodnoceno
Značka: Adelle Davis
348 Kč
Skladem

Práškový doplněk stravy s obsahem slunečnicového lecitinu. Lecitin je fosfolipid, jehož hlavní účinnou látkou je fosfatidylcholin. 

Fosfatidylcholin brání ukládání cholesterolu v cévách. Je součástí dalších molekul, např. neurotransmiteru acetylcholinu a struktury buňkových membrán. 

Fosfatidylcholin přispívá k udržování normální funkce jater.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

POPIS

ZNAČKA : Adelle Davis
TRVANLIVOST : 24 měsíců
FORMA : prášek
OBSAH : 275g / 229 denních dávek
VYROBENO V : Slovensko, EU
SLOŽENÍ : slunečnicový lecitin (20 % fosfatidylcholin)
ZDROJ ÚČINNÉ LÁTKY : Slunečnicový lecitin je vyrobený z geneticky nemodifikovaných slunečnic
DÁVKOVÁNÍ : půl čajové lžičky 1–2 x denně (1200 mg - 2400 mg)
Vhodný pro vegany : ano
Bez geneticky upravených látek :  ano
Bez lepku :  ano

 
Lecitin je tělu vlastní látka, která vzniká v našich játrech a je jedním ze základních stavebních prvků buněčných membrán všech živých organismů.  Kromě jiného obsahuje kyselinu linolovou, která přispívá k udržování normální hladiny cholesterolu v krvi. Lecitin se ve vysokých koncentracích nachází v důležitých tkáních, jako je například lidská mozková tkáň, játra, srdce, svaly nebo nervová vlákna. 

Účinně snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu a zvyšuje hladinu pro naše tělo prospěšného cholesterolu HDL. Lecitin působí při zpracování tuků, které přeměňuje na formu rozpustnou ve vodě a tak umožňuje jejich vyloučení z organizmu.Ten chrání srdce a cévy před infarktem a aterosklerózou. Snížením hladiny cholesterolu v cévách se zlepšuje prokrvení mozku a posiluje se funkce nervového systému. Zvyšuje se schopnost soustředění a myšlení, zefektivňují se procesy učení a navrací se duševní energie a pocit svěžesti.

„Hlavní funkcí lecitinu je pomáhat buňkám spalovat tuk. Proto nedostatek jakýchkoli živin, které omezují tvorbu lecitinu, způsobuje nedostatečné využití tuků, což vede ke koronárním onemocněním, vysokému krevnímu tlaku a obezitě.“

(Adelle Davis, Co vám chybí, abyste byli fit. Eko – konzult, 2013)

[1] buněčná membrána : pružná tenká polopropustná vrstva oddělující buňky. Umožňuje proniknutí toho, co buňka potřebuje.

[2] ateroskleróza : onemocnění tepen, kdy se na jejich vnitřních stěnách ukládají tukové a jiné pláty, také cholesterol, což způsobuje nedostatečný průtok krve a tím pádem nedostatečné zásobování příslušného orgánu krví a kyslíkem. Toto onemocnění se také nazývá kornatění tepen.

[3] koronární onemocnění : onemocnění cév, které zásobují srdeční sval.

UČINKY LECITINU VE ZKRATCE

  • je nezbytný pro tvorbu membrán buněk;
  • pomáhá udržovat nízkou hladinu cholesterolu;
  • je nezbytný při spalování tuku, tedy při jeho přeměně na energii;
  • podporuje játra;
  • díky své schopnosti pročišťovat cévy napomáhá při boji s vysokým krevním tlakem;
  • přispívá ke schopnosti soustředit se, myslet a učit se.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce  % RHP*
 Slunečnicový lecitin  1200 mg  -
 z toho fosfatidylcholin  240 mg  -

*denní referenční hodnota příjmu pro dospělého 

NÁVOD K POUŽITÍ 

Užívejte půl čajové lžičky slunečnicového lecitinu spolu s jídlem a zapijte sklenicí vody. Prášek lze přidat do jogurtů, polévek a do těsta na pečení. Doporučené dávkování do těsta na chléb (2–3 g na 1 kg směsi).

SKLADOVÁNÍ

Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním zářením. Po otevření obal důkladně uzavřete.

UPOZORNĚNÍ

Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENECH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ústřice, ořechy, obiloviny a arašídy. Neobsahuje lepek. 

Prohlášení : Firma Adelle Davis s.r.o., její zaměstnanci či spolupracující osoby neprohlašují, že jakákoli z výše uvedených informací je léčbou nebo doporučením, ani návodem pro léčbu jakéhokoli mentálního či tělesného stavu. Je na rozhodnutí každého jednotlivého spotřebitele, zda se pro užívání tohoto produktu rozhodne a případně se o jeho užívání poradí s lékařem nebo lékárníkem.