Adelle Davis - Lipozomální Železo 200 ml

Kód: ADCZ798
Neohodnoceno
Značka: Adelle Davis
429 Kč
Skladem

Minerální a vitamínový dopněk stravy s obsahem železa a vitamínu C.

Železo přispívá ke správné tvorbě červených krvinek a hemoglobinu a ke snížení vyčerpání a únavy.

Vitamín C přispívá ke správné funkci imunitního systému.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POPIS

ZNAČKA : Adelle Davis
TRVANLIVOST : 12 měsíců
FORMA : tekutá lipozomální (vstřebatelnost téměř 100 %)
OBSAH : 200 ml / 20 denních dávek
VYROBENO V : Slovensko, EU
SLOŽENÍ : glukonan železnatý, kyselina L-askorbová, demineralizovaná voda, geneticky nemodifikovaný slunečnicový lecitin,
askorban sodný, sorban draselný, stévie
DÁVKOVÁNÍ : 5 ml 2 x denně (2 x 1 čajová lžička), před použitím protřepejte
Vhodný pro vegany : ano
Bez geneticky upravených látek :  ano
Bez lepku :  ano


Železo je jedním z nejdůležitějších minerálů (minerály jsou látky, které se přirozeně vyskytují v přírodě) v lidském těle, protože ovlivňuje základní životní funkce. Proto si tuto látku organizmus ukládá i do zásoby. 

Železo je součástí hemoglobinu – barviva v červených krvinkách. I mírný nedostatek železa snižuje fyzickou výkonnost. Při nedostatku železa se snižuje schopnost krvinek zásobovat kyslíkem všechny buňky v těle. Vzniká anémie neboli chudokrevnost (příliš málo hemoglobinu v krvi). Mezi příznaky anémie patří mimo jiné únava, malátnost, snížená koncentrace, bolesti hlavy, zimomřivost, nespavost, bušení srdce, zvýšená náchylnost k infekcím, střevní potíže, bledost, dýchavičnost. Odhaduje se, že anémií trpí přibližně pětina světové populace. Ohrožené jsou hlavně ženy, které ztrácejí velké množství železa během menstruace.

Mnohé výzkumy potvrdily, že užívání železa pomáhá předcházet menstruačním bolestem. Dostatečný příjem železa je nezbytný pro správnou obranyschopnost organizmu, podporuje výkonnost sportovců a růst svalů. Nedostatek tohoto minerálu se projeví i na stavu pokožky, tvoří se koutky, lámou se nehty a vypadávají vlasy.

Mezi přírodní zdroje železa patří například vnitřnosti, plody moře, pistácie, sója, sušené meruňky, dýňová semínka či sezam. Až 90 % železa přijatého v potravě se však nevyužije. Vstřebávání železa napomáhá vitamín C a měď. Naopak jeho vstřebávání zhoršují léky (acylpyrin, antibiotika, ibuprofen), káva, kakao, červené víno a zejména černý čaj.

Před užíváním doplňků s obsahem železa bychom si měli nechat zjistit jeho hladinu v krvi, protože nadměrné množství železa tělo nedokáže vyloučit. Dávkování pro děti, těhotné a kojící ženy určí lékař, terapeutické dávky pro dospělé jsou obvykle 15–25 mg železa denně.

ŽELEZO PŘISPÍVÁ K 

  • tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
  • přenosu kyslíku v těle
  • správnému fungování imunitního systému
  • snížení vyčerpání a únavy
  • správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie
  • správné kognitivní funkci (funkce vnímání)

Železo hraje roli v procesu dělení buněk.

Lipozomální forma má na rozdíl od běžných forem až 6krát vyšší vstřebatelnost.

Pro srovnání – existují následující základní formy:

kapsle, tablety, prášková forma                                             vstřebatelnost do 20 %

vitamín podávaný injekčně přímo do žíly                              vstřebatelnost přibližně 70 %

lipozomální forma                                                                    vstřebatelnost víc než 90 %

Velmi zjednodušeně se dá říci, že samotný vitamín nebo minerál je obalený malými bublinkami (nazývají se lipozomy, odtud název lipozomální, a vyrábí se speciálním postupem z přírodní látky lecitin). Tyto minibublinky vitamín nebo minerál chrání a navíc si „rozumějí“ se stěnami střev, tím pádem se skrz ně snadno dostanou do krve a ta je přivede k samotným buňkám. S nimi si také rozumějí, takže buňka velmi lehce přijme „zásilku“, a proto se víc než 90 % vitamínu nebo minerálu dostane tam, kam má, a využije se. Kromě toho tato forma nezatěžuje žaludek.
 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY
 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce  % RHP*
 Železo   14 mg  100 %
 Vitamín C  500 mg  625 %
*denní referenční hodnota příjmu pro dospělého 

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě. Po otevření spotřebujte do 30 dnů a uchovávejte v lednici.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENECH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ústřice, ořechy, obiloviny a arašídy. Neobsahuje lepek. 

Prohlášení : Firma Adelle Davis s.r.o., její zaměstnanci či spolupracující osoby neprohlašují, že jakákoli z výše uvedených informací je léčbou nebo doporučením, ani návodem pro léčbu jakéhokoli mentálního či tělesného stavu. Je na rozhodnutí každého jednotlivého spotřebitele, zda se pro užívání tohoto produktu rozhodne a případně se o jeho užívání poradí s lékařem nebo lékárníkem.

Prohlášení: společnost vitaminyprezdravie, s.r.o. neodpovídá za správnost informací uvedených v popisu produktu ani za doporučení uvedené výrobcem. Všechny materiály (fotografie, texty, složení produktu, zdravotní tvrzení) jsou dodávány výrobcem, případně distributorem produktu, který odpovídá za jejich výslednou podobu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Železo
Záruka: 12 mesiacov odo dňa výroby